مشاوره چیدمان

مشاوره چیدمان

گذشته از سبک و کارایی، نحوه چیدمان دارای اهمیت ویژه¬ای است. بنابراین به نظر می¬رسد باید قبل از پرداختن به هر چیزی به چگونگی چیدمان آن توجه کنید.
اهمیت پرداختن به چیدمان به دو دلیل می¬باشد.
1- اگر شما در فکر تغییر دکوراسیون، نقاشی مجدد و تعمیرات منزل می¬باشید، باید تصمیم بگیرید چه لوازمی باید باقی بمانند و چه لوازمی باید دور ریخته شوند و چه لوازم جانبی مورد نیازی در آینده باید تهیه شوند.
2- در هنگام طراحی، باید به نوع مبلمان، استفاده از آن ،اندازه¬های مناسب و بهترین محل برای قرار دادن آنها تصمیم¬گیری شود.

اولویت گذاری:
اگر یک اناق کارآیی مناسبی نداشته باشد با کاستی روبروست. حتی اگر ظاهرا خوشایند به نظر برسد. به منظور کارآیی مطلوب، لوازم اتاق باید خوب چیده شوند.موضوع به همین سادگی است.
* اگر افراد در اتاق احساس راحتی نکنند.
* اگر جایی برای مطالعه نباشد.
* اگر میزی برای قرار دادن لیوان و یا فنجان چای وجود نداشته باشد.
* اگر مسیر راحتی برای راه رفتن در اتاق وجود نداشته باشد به طوری که باید با ناراحتی و تغییر مسیرهای متعدد از میان مبل¬ها عبور کرد.
* اگر اسباب و وسایل خانه مناسب نباشد.
* اگر نقطه کانونی در اتاق وجود نداشته باشد...
چنین اتاقی دکوراسیون متناسبی ندارد.
ایده¬آل آن است که همه وسایل خانه در جایی قرار بگیرند که بهترین کارایی و زیباترین نما را داشته باشند. اما معمولا تناقضاتی بین زیبایی و کارکردگرایی وجود دارد. به عنوان مثال، به نظر می¬رسد قراردادن مبل راحتی در گوشه اتاق با دیگر اسباب و لوازم اتاق همخوانی دارد. اما در عمل ممکن است در چنین محلی اصلا به کار نیاید. بنابراین اگر در انتخاب بین ملاحظات زیبایی شناسانه و کارکردگرایی ناگزیرید، باید کارکردگرایی را در اولویت قرار دهید.

مدیریت فضا
فضای اتاق هم مانند وسایل داخل آن از اهمیت زیادی برخوردار است.منظور مساحت یک اتاق نیست بلکه صحبت از فضای پیرامون هر شی و تناسبی که باید بین وسایل سخت و فضای خالی وجود داشته باشد است. به طور کلی اتاق¬هایی مبله با فضای خالی اطراف آن بهتر از اتاق¬های شلوغ هستند، چون پر نورتر به نظر می-رسندو از هوای آزاد بیشتری برخوردارند.
فضای اتاقی که بخشی از محل رفت وآمد است در هنگام طراحی و جایگذاری وسایل باید مورد توجه قرار گیرد. نکات ضروری در این مورد شامل موارد زیر می¬باشد.
• راهرو اصلی اتاق باید حداقل 1.2 متر عرض داشته باشد
• فاصله بین کاناپه یا مبل راحتی با میز وسط باید حداقل 30-45 سانتیمتر باشد تا هنگام برخاستن افراد مشکلی پیش نیاید. در عین حال میز نباید آنقدر دور باشد که دسترسی به آن یا گذاشتن لیوان یا کتاب روی آن دشوار شود.
• باید بین صندلی¬های ناهارخوری حداقل 45 سانتیمتر فاصله باشد. همچنین باید میز ناهار خوری از دیوار حداقل 60 سانتیمتر فاصله داشته باشد تا بتوان صندلی را عقب کشید و روی آن نشست. البته فاصله ایده آل میز از دیوار 120 سانتیمتر است تا بتوان از پشت صندلی¬ها تردد صورت پذیرد.
• در جلوی قفسه لباس، میز کشودار یا دراور باید حداقل 90 سانتی متر فضا باشد تا بتوان لباس¬ها را به راحتی از دراور یا قفسه لباس بیرون کشید.

احساس تناسب
در هنگام طراحی و چیدمان فضا حتما باید نقشه تناسب بررسی شود. این تناسب شامل: نسبت خطوط عمودی(قطعات بلند) به خطوط عمودی (قطعات کوتاه) و نسبت مواد سبک در مقایسه با اجسام سخت می-باشد.
• اگر اتاق دارای اجزای بلندی مثل دیواره¬ها ، گنجه¬های همراه با تصاویر بزرگ،آینه¬های قدی، گلدان-های بزرگ و صندلی¬ها و کاناپه¬ها همراه با تکیه گاه¬های بلند باشد اتاق ظاهری به شدت رسمی وناراحت پیدا می¬کند.
• اگر اتاق به کلی در بر دارنده قطعات کوتاه مثل صندلی¬هایی با تکیه¬گاه¬های کوتاه، قفسه¬های کوتاه، گلدان¬های کوچک،¬ آینه¬های افقی کوتاه و نقاشی¬های با ارتفاع پایین بر روی دیوار باشد. این اتاق نیز اتاقی ناقص و نا خوشایند خواهد بود.
• اگر وسایل اتاق، اجسامی سنگین و سخت مانند پیانو و گنجه¬های روکش شده است، اتاق کسالت آور و کاملا خشک و بی روح به نظر خواهد رسید.
• اگر همه مبلمان در یک اتاق از انواع بسیار سبک به کار روند، مثلا صندلی¬ها و کاناپه¬های حصیری، چنین اتاقی به شکل نگران کننده¬ای خالی به چشم می¬آید.

تماس با شرکت

تلفن های تماس :

0912 - 3781833 , 0916 - 3052701

پست الکترونیک :

info@Darkoob-co.ir

نشانی شرکت :

ایران ، اهواز ، خیابان اصلی زیتون ، نرسیده به میدان چیتا ، طبقه دوم بانک پاسارگاد

Follow Us